Kostka brukowa, płyty tarasowe (Bielsko-Biała, Oświęcim, Kęty, śląsk i małopolska)

Semmelrock Stein+Design

Kostka brukowa


Rozpoczynasz nową inwestycję? A może planujesz wymianę ułożonej wiele lat temu nawierzchni? Zapewne stanąłeś przed trudnymi wyborami takimi jak formaty czy kolor nowego bruku, ale także nurtują Cię różnice w cenie i jakości. Poniżej znajdziesz odnośniki do różnych grup produktowych oraz garść porad przygotowanych przez nas na podstawie wieloletnich doświadczeń w sprzedaży materiałów budowlanych oraz uczestnictwa w licznych szkoleniach.

Zacznij od projektu…

Pozwól, by profesjonalista zaskoczył Cię swoją wizją! Gra kolorów oraz kształtów pozwoli na stworzenie wyjątkowego wyglądu przy najczęściej bez podrażania kosztów inwestycji! Przecież wybrukujesz dokładnie tę samą powierzchnię, tylko wykorzystując odpowiednie połączenia różnych tekstur i ciekawych wzorów.  Wydaje Ci się, że koszt projektu to niepotrzebny wydatek? Nic bardziej mylnego – dzięki dokładnemu zaplanowaniu powierzchni jesteś w stanie zamówić odpowiednie ilości materiałów, co przełoży się na spore oszczędności. Poza tym to tylko tylko kilka procent wartości całej Twojej inwestycji. Te kilka procent przesądzi o końcowym efekcie! 

Wspólnie z Semmelrock Stein+Design i Novo Architekci przygotowaliśmy dla Was także promocyjny Voucher rabatowy obniżający cenę dowolnego projektu o 200 zł. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.projektsemmelrock.pl, a następnie z kodem SMS zgłosić się do naszej firmy po wstępną wycenę i bon rabatowy. Następnie Twoim projektem zajmą się profesjonaliści z Novo Architekci.

Zapraszamy do naszego ogrodu wystawowego!

W centrum Pisarzowic, przy skrzyżowaniu ulicy Szkolnej z ulicą św. Floriana zaaranżowaliśmy ogród wystawowy z produktami marki Semmelrock Stein+Design. Intencjonalnie urządziliśmy przestrzeń poza zamkniętym terenem firmy, aby mogli z niego skorzystać nie tylko nasi Klienci, ale także mieszkańcy Pisarzowic. Zapraszamy do obejrzenia kostek brukowych, płyt tarasowych, elementów małej architektury lub po prostu do spędzenia tam chwili wolnego czasu. 

Kostki, płyty brukowe na podjazdy i ścieżki.

Szeroki wybór formatów od najmniejszych kamieni Naturo 8x8cm do wielkoformatowych płyt Mayore 90x90cm! Ponad 10 rodzajów powierzchni i kilkadziesiąt kolorów do wyboru! Zobacz interaktywny katalog produktów Semmelrock Stein+Design z możliwością filtrowania stylu, zastosowania, kolorystyki, grubości czy też formatu. 

Płyty tarasowe.

Aranżacja tarasu lub przestrzeni w altanie wymaga doboru odpowiednich płyt tarasowych. Bogactwo oferty Semmelrock Stein+Design pozwoli wybrać nie tylko odpowiedni kolor, ale także styl, rodzaj powierzchni oraz grubość. Niech Twoje miejsce wypoczynku będzie wyjątkowe! 

Ogrodzenia, mury.

Od zawsze powtarzano, że ogrodzenie to wizytówka domu. Dlaczego nie ma być spójne w formie i kolorystyce z Twoim brukiem? Semmelrock Stein+Design oferuje kompleksowe rozwiązania systemów ogrodzeniowych idealnie dopasowane do kostek betonowych czy płyt tarasowych. Pamiętaj, że elementy ogrodzeniowe idealnie nadają się także do wykorzystania jako budulec na mury, donice, ławki oraz inne ciekawe elementy małej architektury! Można je połączyć z metalowymi lub drewnianymi elementami tworząc niepowtarzalne efekty! 

Stopnie, obrzeża, palisady. 

Wybierając kostkę brukową, czy płyty tarasowe często nie zastanawiamy się z czego wykonamy obrzegowanie, stopnie, podesty lub w jaki sposób zniwelujemy różnicę wysokości. Z pomocą przychodzi bogata oferta elementów dodatkowych takich jak gotowe stopnie, palisady, obrzeża palisadowe oraz tradycyjne, gazony, donice, płyty przykrywające i wiele innych. Oczywiście ich kolorystyka oraz faktura współgrają z resztą produktów. 

Katalogi oraz cennik.

Pod poniższym linkiem znajdziesz zawsze aktualne cyfrowe wydania katalogów “Pomysł na ogród”, poradników brukarskich, ulotek produktowych oraz obowiązujący cennik. Pamiętaj, że ceny cennikowe nie uwzględniają rabatów udzielanych przez naszą firmę oraz organizowanych promocji. Prześlij nam zestawienie wybranych produktów oraz adres dostawy, a my błyskawicznie odeślemy konkurencyjną ofertę cenową.

Cena, jakość, szlachetność… 

Oczywistym jest, że każdy z nas chciałby zamienić jak najmniej gotówki na “kawałki betonu” przed swoim domem. Czy jednak szukać najtańszej kostki brukowej? Raczej nie… Warto zdecydować się na płyty i kostki renomowanych firm, takich jak Semmelrock Stein+Design (grupa Wienerberger) – gwarantuje to nie tylko wysoką jakość produktu, ale także ewentualną, profesjonalną obsługę reklamacyjną w ramach udzielanej gwarancji. Najtańsze bruki często charakteryzują się znacznie niższą trwałością, a ich kolory blakną dużo szybciej – wymiana nawierzchni na nową po kilku latach będzie o wiele droższa niż początkowa inwestycja w markowy produkt. 

A może marzy Ci się coś z bardziej ekskluzywnych kolekcji, ale przeraża Cię duża różnica cenowa w stosunku do podstawowych wzorów i kolorów? Postaraj się przyrównać tę różnicę do wartości całej inwestycji, a nie tylko do kosztu zakupu samej nawierzchni! Koszt wykonania podbudowy oraz robociznę możemy przyjąć jako identyczny dla każdej opcji, a to są przecież dwa najdroższe trzony Waszych wydatków! 

Powyższa przykładowa kalkulacja pokazuje jak mała jest różnica procentowa przy wyborze różnych opcji! Sam odpowiedz sobie na pytanie czy warto szukać oszczędności na długoletnim zadowoleniu z wyglądu Twojego otoczenia! 

Drobna kostka, a może wielkoformatowe płyty?

Podjęcie decyzji odnośnie formatu kostki brukowej często następuje po zobaczeniu gotowej inwestycji, czy to na żywo, czy na zdjęciu. Zachwycamy się piękną realizację i zamawiamy dla siebie taki sam produkt… następnie brukarz narzeka na problemy z układaniem, a nam nie podoba się końcowy efekt. Pamiętaj – nie każdy format jest odpowiedni dla danego zastosowania! Na wąskich ścieżkach i małych placach lepiej wyglądają drobniejsze kostki, na tarasy proponujemy płyty o większych formatach, a na duże podjazdy i parkingi można zastosować większe kostki brukowe lub wielkoformatowe płyty betonowe. Przemyśl dobrze, czy to co widziałeś u sąsiada będzie równie dobrze wyglądało przed Twoim domem! 

Grubość produktu. Chcę 8cm! 

Wielu naszych Klientów zawęża wybór wyłącznie do produktów grubszych niż 8cm. Zawsze z ciekawością pytam jakie ciężarówki/autobusy parkują pod domem? Okazuje się, że żadne! Na przydomowe parkingi w zupełności wystarcza 6cm warstwa betonu (nie dotyczy to płyt o większych formatach). Nie wierzysz? Na naszym placu magazynowym ułożyliśmy wiele lat temu 6cm Behaton po którym jeżdżą codziennie 40 tonowe pojazdy – kostka jest nadal w perfekcyjnym stanie. Najważniejsze jest wykonanie dobrze zagęszczonej podbudowy o odpowiedniej grubości. 

Powierzchnia gładka, czy jednak płukana? 

Kolejny dylemat do przemyśleń. Płukane powierzchnie kuszą pięknym wyglądem, ale odstraszają problemami z utrzymaniem czystości i wyższą ceną. Polecamy połączenie dwóch rodzajów nawierzchni – części po których poruszać się będą samochody (szczególnie jeśli droga dojazdowa nie jest asfaltowa) wyłóż gładkimi kostkami, a obrzeża, ścieżki i tarasy zaaranżuj z wykorzystaniem płukanych produktów! Dołożenie nawet niewielkich wstawek kostki w kolorze Luminoso do szarych parkingów stworzy wrażenie ekskluzywności, a nie zrujnuje Twojego portfela! 

Dostawa, palety.

Dysponujemy własnym transportem z rozładunkiem HDS. Posiadamy zarówno duży, 3 osiowy samochód, jak i mniejszy (krótki i zwinny), który wjedzie na prawie każdą posesję. Palety na których sprzedawana jest kostka brukowa są kaucjonowane. Bez najmniejszego problemu przyjmujemy zwroty tych opakowań wypłacając 100% kaucji. Jest to istotny czynnik przy porównywaniu wycen – często zdarza się, że Klienci decydują się na trochę tańszą ofertę, a później zostają z problemem zwrotu palet wartych kilkaset złotych. Najczęściej obsługujemy rejon Bielska-Białej (Pisarzowice, Kozy, Hecznarowice, Wilamowice, Stara Wieś, Dankowice, Kęty, Bujaków, Czaniec, Porąbkę), Oświęcimia (Jawiszowice, Brzeszcze, Góra, Wola, Międźna, Rajsko, Polanka Wielka), Żywca, Skoczowa, czy też Andrychowa. Jeśli jednak Twoja inwestycja znajduje się trochę dalej, to wyślij zapytanie czy opłacalnym będzie dostarczenie tam towaru. 

Współpraca z brukarzami. 

Jeśli jesteś brukarzem, to zapraszamy na kawę – chętnie porozmawiamy na temat naszej oferty, warunków handlowych, rabatowych oraz bonusów. Nasi Klienci często poszukują solidnych i sprawdzonych wykonawców – z przyjemnością polecamy wtedy naszych stałych odbiorców. Fachowcy traktowani są u nas priorytetowo – dokładamy wszelkich starań aby każde zamówienie było realizowane ekspresowo, a problemy rozwiązywane szybko i bezstresowo. 


Chętnie porozmawiamy i doradzimy! Umów się na spotkanie.